Hällevik, Blekinge, Sverige. Här är landslagsspelaren i fotboll Christian ”Chippen” Wilhelmsson uppvuxen. Här brukar han, enligt årligen återkommande artiklar i lokalpressen, spendera delar av sommaren. Här finns hans riktiga hemmaplan. Mjällbys strandvallen. Vem vet, kanske lyckas du bättre med ditt italienska stryktips om du semestrar här i sommar? ;)
Vi tillbringar hur som helst söndagen här. Vädret växlar. Först mulet och blåsigt. Nästan kallt. Sedan soligt och blåsigt och riktigt skönt. Nästan tomt på stranden vid Hanöhus (inte precis något vackert hotell, men ett vackert läge). Det slutar med att vi tar ett dopp i alla fall, och vi som trodde att vi tagit med badkläderna i onödan. :)
Har bara ändrat rubrik och typsnitt. Typsnittet lyckades bara för halva texten. Suck.
Där fick jag till typsnittet på båda styckena!
Ett sista ”n” ditklämt.
Varför får detta inlägg inte några tummar eller glada tillrop? Om inte annat för de fina (?) bilderna?
Nu har jag varit så vågad att jag tagit bort frågetecknet för sannolikheten är väl ändå rimligt hög att han någon gång i sommar dyker upp i sin hemort?
Wow! Äntligen en tumme!
Ännu en liten justering av rubriken, bara, ”du” istället för ”ni”.
Pr.
Ännu lite pr.
Försöker du slå rekord i att kommentera ditt eget inlägg flest gånger eller?
Ja, och jag tror att jag har rekordet inom räckhåll snart!